Vitware
Software pro výuku angličtiny
Titulní stránka > Word Manager > Výukové hry

Výukové hry

Pro zpestření učení slovní zásoby nabízí Word Manager několik slovních her, ve kterých si uživatelé mohou slovní zásobu ještě více procvičit zábavným způsobem.

Křížovky (X Word)

Slovíčka si lze procvičovat pomocí křížovek. Vyberete si lekce, ze kterých budete chtít křížovku sestavit a typ legendy. Počítač Vám potom sám vytvoří křížovku s tajenkou. Slovíčka budete doplňovat např. dle překladu, podle definice slov či podle obrázků.

Křížovka

Šibenice (Hangman)

Kdo by neznal hru ‚oběšenec‘ či ‚šibenice‘. Počítač si bude „myslet“ slovíčko (slovo si vybere z Vámi zvolených lekcí) a Vaším úkolem je hádat písmenka. Pokud zadané písmeno ve slovíčku není, přikreslí se další část šibenice. Dokážete odsouzeného zachránit před oprátkou?

Proměny (Metamorphosis)

Slovní proměny, hra, kterou vynalezl původně spisovatel Lewis Caroll, ve které má uživatel za úkol proměnit jedno slovo ve druhé tím, že postupně obměňuje jednotlivá písmenka a vytváří tak další slova. Přesný návod na hru naleznete v návodu nebo na Help for English..

Word Builder

Word Builder (stavitel slov) je desková hra, ve které máte za úkol z přidělených písmenek stavět na herní plochu anglická slovíčka. Hra je určena pro jednoho až dva hráče (kteří se potom u počítače střídají). Nejvíce bodů dostává ten, kdo staví delší slova a využívá i písmena, která jsou již na herní ploše.

What’s in a Word?

Co se ve slově skrývá, tak by se dal volně přeložit název páté hry. Z písmen zadaného slova (to si může hráč zadat sám a nebo ho určí počítač) máte za úkol vytvořit co nejvíce anglických slovíček. Hru můžete hrát i na čas.