Vitware
Software pro výuku angličtiny

Statistika

Program Word Manager si vede statistiku ke každému slovíčku, pamatuje si všechny odpovědi i čas odpovědí.

U každého slovíčka se zobrazuje ikonka, která informuje zda uživatel dané slovíčko ovládá, to se vypočítává z několika posledních pokusů. Pokud je průměrná úspěšnost z posledních několika pokusů vyšší než stanovená hranice, zobrazí se zelená ikonka, v opačném případě se zobrazí ikonka červená, která upozorní na problémy v daném slovíčku. V nastavení je samozřejmě možné změnit z kolika pokusů průměrná znalost počítá i jaká znalost je nutná k zobrazení ikonky zelená.

Čas odpovědí je také velice důležitý, protože program počítá s tím, že každé slovíčko, které uživatel nebude používat postupně zapomene, na tuto skutečnost program upozorňuje ikonkou přesýpacích hodin, takové slovíčko slovíčko pravděpodobně ovládá, ale program doporučuje jeho zopakování. Intervaly mezi opakováním se počítají dle úspěšnosti daného slovíčka, pokud slovíčko uživatel ovládá, intervaly se přirozeně prodlužují.

Revize

V revizi si můžete vypsat slovíčka, která jste již použili, můžete je seřadit dle znalosti, počtu chyb v slovíčku nebo data posledního použití. Tato slovíčka si můžete prohlédnout, vytisknout nebo se z nich znovu vyzkoušet. Díky tomu si můžete slovní zásobu průběžně oživovat.

Slovníček

Vést si slovníček je otrava – program Word Manager ho může vést za Vás, zapíše do něj všechna slovíčka, která jste kdy použili.