Vitware
Software pro výuku angličtiny
Titulní stránka > Word Manager > Slovník Word Manager

Slovník Word Manager

Slovník Word Manageru

Součástí systému Word Manager je multimediální překladový a výkladový slovník obsahující již téměř 16000 hesel.

Každé heslo obsahuje český překlad, přepis výslovností pomocí mezinárodní fonetické abecedy a definici slova v angličtině. Téměř všechna slova obsahují nahrávku výslovnosti namluvenou rodilými mluvčími, často ve dvou verzích, v americké i v britské angličtině. Přes 3000 slovíček ve slovníku je barevně ilustrováno.

Navíc slovník obsahuje informace o tom, přibližně pro jakou úroveň pokročilosti je dané slovíčko vhodné. Nestane se tedy například, že by se začátečník učil slovíčka, která se v angličtině moc nepoužívají. Naleznete zde i upozornění na formální výrazy, knižní a básnické obraty, archaické tvary apod.

Samozřejmostí jsou nepravidelná slovesa, nepravidelnosti v čísle podstatných jmen apod.

Slovníček se neustále aktualizuje a rozšiřuje. Za posledních několik let se jeho obsah více než zdvojnásobil a nadále na jeho úpravách a vylepšeních pracujeme. Jakoukoliv změnu, kterou provedeme, si uživatel pohodlně stáhne v rámci aktualizací.

Uživatel si může ke slovíčkům v databázi vkládat vlastní poznámky, příkladové věty, vlastní ilustrace i nahrávky. Navíc je možné vkládat slovíčka, která slovník ještě neobsahuje.

Tento slovníček umožňuje uživatelům, aby se slovíčka učili skutečně efektivně. Nezaměřuje se tedy jen na překlad slov z češtiny do angličtiny či naopak, ale nabízí procvičování slovíček pomocí obrázků, diktátů apod.